• Like Father, Like Son

    ★★★★½

  • Fast & Furious 6

    ★★★½

  • Iron Man 3

    ★★★½

  • Dabangg 2

  • Khiladi 786

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★★★

  • Jab Tak Hai Jaan

  • Son of Sardaar

  • Student of the Year

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★½

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • Ek Tha Tiger

  • Gangs of Wasseypur - Part 2

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★½

  • Gangs of Wasseypur - Part 1

    ★★★★½

  • Rowdy Rathore

  • Prometheus

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • Sherlock: The Reichenbach Fall

    ★★★★½

  • Sherlock: The Hounds of Baskerville

    ★★★★

  • Sherlock: A Scandal in Belgravia

    ★★★★½

  • Rockstar

    ★★★★½

  • Ra.One

  • Bodyguard

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Singham

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★★½

  • Zindagi Na Milegi Dobara

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★½

  • Bol

  • Double Dhamaal

  • X-Men: First Class

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★½

  • Thor

    ★★

  • Fast Five

    ★★★★

  • Sucker Punch

    ★★★

  • Tees Maar Khan

  • The Fighter

    ★★★★½

  • No Problem

  • Golmaal 3

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • The Town

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★½

  • Dabangg

  • Black Swan

    ★★★★

  • I Saw the Devil

    ★★★★½

  • Sherlock: The Great Game

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Batman: Under the Red Hood

    ★★★★½

  • Salt

    ★★★★

  • Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

    ★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★½

  • Iron Man 2

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • Justice League: Crisis on Two Earths

  • Shutter Island

    ★★★★

  • My Name Is Khan

    ★★★★½

  • 3 Idiots

  • Avatar

    ★★★★

  • Ajab Prem Ki Ghazab Kahani

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★½

  • 2012

    ★★★★½

  • Zombieland

    ★★★★½

  • Green Lantern: First Flight

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • Up

    ★★★★½

  • Dragonball Evolution