• Coherence

    ★★★★

  • The Devil's Rejects

    ★★★½

  • Forgotten

    ★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • Lesson of the Evil

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Tokyo Gore Police

    ★★★

  • Valentine

    ★★★

  • Even Lambs Have Teeth

    ★★★

  • Kristy

    ★★★

  • The Bird with the Crystal Plumage

    ★★★★

  • The Host

    ★★★

  • The Faculty

    ★★★

  • From Dusk Till Dawn

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★

  • Slums of Beverly Hills

    ★★★★