Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Founder

The Founder

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
½
Edit this entry  
14
Any Minute Now

Any Minute Now

2017
×
★★
Edit this entry  
14
It's Not You, It's Me

It's Not You, It's Me

2013
×
★★½
Edit this entry  
14
Interview With A Time Traveler

Interview With A Time Traveler

2014
×
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Joneses

The Joneses

2009
×
Read the review Edit this entry  
12
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Edit this entry  
07
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
The Purge

The Purge

2013
×
★½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
½
Edit this entry  
16
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
Read the review Edit this entry  
09
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Secret Number

The Secret Number

2012
×
★★½
Edit this entry  
03
Prego

Prego

2015
×
Edit this entry  
03
Australian Psycho

Australian Psycho

2016
×
★★
Edit this entry  
03
Any Minute Now

Any Minute Now

2017
×
Edit this entry  
02
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Flirtatious Woman

A Flirtatious Woman

1955
×
★★
Edit this entry  
01
What Is Love For?

What Is Love For?

2006
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ah, L'Amour

Ah, L'Amour

1995
×
★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Edit this entry  
29
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
24
Genre

Genre

1996
×
★★★½
Edit this entry  
23
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lava

Lava

2014
×
Edit this entry  
22
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wisdom Teeth

Wisdom Teeth

2010
×
Edit this entry  
19
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★½
Edit this entry  
18
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry