• Justice League Dark

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★½

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★½

  • Batman: Return of the Caped Crusaders

    ★★★★

  • The King's Choice

    ★★★½

  • Split

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • Batman: The Killing Joke

    ★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • Ice Age: Collision Course

  • Lights Out

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • The BFG

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Sausage Party

  • Hush

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★½

  • 11.22.63

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • Batman: Bad Blood

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★★½

  • Creed

    ★★★★½

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Good Dinosaur

    ★★★½

  • Riley's First Date?

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • The Man from U.N.C.L.E.

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Fantastic Four

    ½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★

  • Pixels

    ★★

  • Justice League: Gods and Monsters

  • Ant-Man

    ★★★

  • Mr. Holmes

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★