• American Beauty

    ★★★★

  • Roman Holiday

    ★★★½

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • Anastasia

    ★★★½

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Persona

    ★★★★½

  • Casablanca

    ★★★★★

  • Rope

    ★★★★

  • Almost Famous

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★★★

  • Marvel's The Defenders

    ★★★

  • Lolita

    ★★★★

  • Scarface

    ★★★★★

  • Jason and the Argonauts

    ★★★½

  • A Short Story of Love and Its Faults

    ★★★★★