• Don't Look Up

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Copshop

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Respect

    ★★★★

  • The Green Knight

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Underground Railroad

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • TINA

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Mass

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Night House

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Lorena

    ★★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • A Simple Favor

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★