• Jungle Cruise

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • The Good, The Bart, and The Loki

    ★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • America: The Motion Picture

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Us Again

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ½

  • The Prom

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Great Pretender

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Home Movie: The Princess Bride

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Artemis Fowl

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★½

  • Hollywood

    ★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★★½

  • A Modern Farewell

    ★★★