Daniel has logged 324 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
F for Fake

F for Fake

1973
×
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sunny

Sunny

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Deck'd

Deck'd

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Bāhubali: The Beginning

Bāhubali: The Beginning

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Shack

The Shack

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Turning

The Turning

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Wakko's Wish

Wakko's Wish

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Superintelligence

Superintelligence

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Was a Teenage Frankenstein

I Was a Teenage Frankenstein

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wish I Was Here

Wish I Was Here

2014
×
Read the review Edit this entry  
17
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mary Shelley's Frankenstein

Mary Shelley's Frankenstein

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cat Ballou

Cat Ballou

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Duel

Duel

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry