• The Boss

    ★★

  • Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Before Sunset

    ★★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Longest Yard

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • MacGruber

    ★★★★½

  • Get a Horse!

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Mean Girls

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Let's Be Cops

    ★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★★★½

  • The Santa Clause

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★