• Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Help

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★½

  • Free Guy

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Death to 2020

  • Burrow

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Jim Jefferies: Intolerant

    ★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Out

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Zola

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Cats

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½