Bea has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry