• Enola Holmes

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Point and Line to Plane

    ★★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★½

  • Days

    ★★★

  • Dry Wind

    ★★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★½

  • Veins of the World

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★★

  • Shape of Red

    ★★★★★

  • Black Milk

    ★★½

  • Minyan

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Cloud in Her Room

    ★★★

  • Wendy

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Voices in the Wind

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Cats

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • Cenote (TS'ONOT)

    ★★★★

  • The Forest of Love

    ★★★★

  • Dancing Mary

    ★★★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Thinking like a Mountain

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★★★

  • Martin Eden

    ★★★★★

  • Ema

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★

  • GUO4

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • The Truth

    ★★★½

  • Pelican Blood

    ★★★★★

  • Fagara

    ★★★½

  • The Young Observant

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Red Shoes and the Seven Dwarfs

    ★★

  • It Must Be Heaven

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Orphanage

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★½

  • Zombi Child

    ★★★

  • Atlantics

    ★★★★½

  • Beanpole

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★½