Bede has logged 496 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bush Christmas

Bush Christmas

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
22
Megan Leavey

Megan Leavey

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
½
Edit this entry  
19
Don't Open Till Christmas

Don't Open Till Christmas

1984
×
★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
14
Arsenal

Arsenal

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Rare Exports: A Christmas Tale

Rare Exports: A Christmas Tale

2010
×
★★½
Edit this entry  
12
All I See Is You

All I See Is You

2016
×
★★
Edit this entry  
11
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Countdown

Countdown

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
Daughters of the Dust

Daughters of the Dust

1991
×
★★½
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★★
Edit this entry  
30
Newtown

Newtown

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Sherlock Gnomes

Sherlock Gnomes

2018
×
★★
Edit this entry  
30
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Beast from Haunted Cave

Beast from Haunted Cave

1959
×
★½
Edit this entry  
29
Krisha

Krisha

2015
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★
Edit this entry  
29
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Truth

The Truth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Steamboat Willie

Steamboat Willie

1928
×
★★★★
Edit this entry  
19
My Son, My Son, What Have Ye Done

My Son, My Son, What Have Ye Done

2009
×
★★★½
Edit this entry  
16
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★½
Edit this entry  
13
The King

The King

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Jallikattu

Jallikattu

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Edit this entry