• The Tomorrow War

    ★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • A Vida Depois do Tombo

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Occupant

    ★★★

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Time

    ★★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★

  • Gemini Man

    ★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Child's Play

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

    ½

  • Us

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Great Hack

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Minha Vida em Marte

    ★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • The Nun

    ½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • Unremember

    ★★★

  • Skyscraper

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • The First Purge

    ★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½