• Suicide Squad

    ½

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Nerve

    ★★

  • The Shallows

  • Lights Out

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

  • Me Before You

    ½

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★½

  • The Conjuring 2

    ★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

    ★★

  • Lemonade

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Before I Wake

  • The Huntsman: Winter's War

    ★★

  • Allegiant

    ★★

  • Deadpool

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★★

  • The Boy

    ★½

  • The 5th Wave

    ★★

  • Sherlock: The Abominable Bride

    ★★★★½

  • Till Luck Do Us: Part 3

    ½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • S.O.S.: Women to the Sea 2

  • The Intern

    ★★★

  • Maze Runner: The Scorch Trials

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★★★½

  • The Danish Girl

    ★★★★½

  • Spotlight

    ★★★★

  • Room

    ★★★½

  • Suffragette

    ★★★½

  • Sinister 2

    ★★

  • Meu Passado Me Condena 2: O Filme

  • Ant-Man

  • Paper Towns

    ½

  • Minions

    ★★

  • Inside Out

    ★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Poltergeist

  • Carol

    ★★★★

  • Pitch Perfect 2

  • Spy

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • The Age of Adaline

    ★★★

  • Furious 7

  • Insurgent

  • The Invitation

    ★★★★

  • Cinderella

    ★★★

  • Fifty Shades of Grey

  • Jupiter Ascending

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★½

  • The Second Mother

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Loucas pra Casar

  • The Mask You Live In

    ★★★½

  • Big Eyes

    ★★★½

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb

    ½

  • Black Mirror: White Christmas

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★½

  • She's Beautiful When She's Angry

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Love, Rosie

  • Citizenfour

    ★★★★½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Maze Runner

    ★★

  • Still Alice

    ★★★½