• Promising Young Woman

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Witch

    ★★★★

  • The Miniaturist

    ★★★★

  • Fight Club

    ★★★★½

  • A Clockwork Orange

    ★★★★★

  • Os Normais 2

    ★★★★

  • Capitu

    ★★★★★

  • I Am Not an Easy Man

    ★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Despicable Me

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½