• The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • Malignant

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★½

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • WeWork: or The Making and Breaking of a $47 Billion Unicorn

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Tom & Jerry

    ½

  • The Little Things

    ★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Host

    ★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Hamilton

  • Greyhound

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Psycho-Pass 3: First Inspector

    ★★★★

  • Mishima: The Last Debate

    ★★★½

  • McMillion$

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Midway

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Kill Chain

    ★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Zeroville

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • KonoSuba: God's Blessing on this Wonderful World! Legend of Crimson

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Catch-22

    ★★½

  • First Love

    ★★★½

  • Brightburn

    ★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.3 In the Realm Beyond Is ____

    ★★★½

  • Us

    ★★

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.2 First Guardian

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★½

  • Knock Down the House

    ★★½

  • High Flying Bird

  • Velvet Buzzsaw

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Psycho-Pass: Sinners of the System - Case.1 Crime and Punishment

    ★★★

  • The Amazing Johnathan Documentary

    ★★½

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★★

  • Serenity

    ★★★

  • Hoaxed

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★