Thomas has logged 33 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Clue

Clue

1985
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Sansho the Bailiff

Sansho the Bailiff

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chariots of Fire

Chariots of Fire

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Poetry

Poetry

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zebraman

Zebraman

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Big Bang Love, Juvenile A

Big Bang Love, Juvenile A

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mad Detective

Mad Detective

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fury

Fury

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry