BeHaind has logged 113 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Rampant

Rampant

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
25 km/h

25 km/h

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
22 July

22 July

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cut Off

Cut Off

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom

Venom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Class Reunion 1.0

Class Reunion 1.0

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Predator

The Predator

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Luz

Luz

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mega Time Squad

Mega Time Squad

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Alpha

Alpha

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mile 22

Mile 22

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★
Edit this entry  
07
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Edit this entry