• Max Cloud

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★½

  • Jiu Jitsu

    ½

  • Mank

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Clearwater

  • Soul

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Jim Button and the Wild 13

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Sky Sharks

    ½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★

  • Suspense

  • The Reckoning

    ½

  • The Tax Collector

  • Deliver Us from Evil

    ★★★

  • Greenland

  • Unhinged

    ★½

  • Peninsula

    ★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Ava

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★

  • Capone

    ★★

  • Extraction

    ★★

  • Sputnik

    ★★½

  • Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge

    ★★½

  • Shadowed

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Hunt

  • Mulan

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • Baaghi 3

    ★★★

  • Spenser Confidential

    ★★

  • Bloodshot

    ★★

  • The Kangaroo Chronicles

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Onward

    ★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Downhill

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★