Behray has logged 59 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rogue

Rogue

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Exit Plan

Exit Plan

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Edit this entry  
28
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Step

The Big Step

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Search and Destroy

Search and Destroy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marie Curie

Marie Curie

2016
×
★★
Edit this entry  
26
Running with the Devil

Running with the Devil

2019
×
★★
Edit this entry  
26
The Great Alaskan Race

The Great Alaskan Race

2019
×
★★½
Edit this entry  
25
Thou Shalt Not Hate

Thou Shalt Not Hate

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sleepwalking

Sleepwalking

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Mermaid in Paris

A Mermaid in Paris

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Naked Violence

Naked Violence

1969
×
★★½
Edit this entry  
22
The Burning

The Burning

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fatman

Fatman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Stolen Children

The Stolen Children

1992
×
★★★
Edit this entry  
20
The Coed and the Zombie Stoner

The Coed and the Zombie Stoner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Wunderland

Wunderland

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
End of the World

End of the World

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Time of Indifference

The Time of Indifference

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Aquile randagie

Aquile randagie

2019
×
★★
Edit this entry  
16
Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

Nomad: In the Footsteps of Bruce Chatwin

2019
×
Edit this entry  
16
Rogue Warfare: Death of a Nation

Rogue Warfare: Death of a Nation

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Endless

The Endless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Almost Human

Almost Human

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nazi Overlord

Nazi Overlord

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Rogue Warfare: The Hunt

Rogue Warfare: The Hunt

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Shock Wave

Shock Wave

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
The Humbling

The Humbling

2014
×
★½
Edit this entry  
12
Kids in Love

Kids in Love

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Coma

Coma

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Maverick Modigliani

Maverick Modigliani

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Shadows

Shadows

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Megalodon

Megalodon

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Tideland

Tideland

2005
×
★★
Edit this entry  
08
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ninja Terminator

Ninja Terminator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hidden

The Hidden

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Child 44

Child 44

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
American Woman

American Woman

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
La strage di Piazza Fontana e le bombe a Roma

La strage di Piazza Fontana e le bombe a Roma

×
★★★
Edit this entry  
05
Caleb

Caleb

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Despite the Fog

Despite the Fog

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Paulo Coelho's Best Story

Paulo Coelho's Best Story

2014
×
★★½
Edit this entry