Behray has logged 45 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Beyond the Valley of the Dolls

Beyond the Valley of the Dolls

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The 4th Man

The 4th Man

1983
×
Edit this entry  
30
Malibu Express

Malibu Express

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hesher

Hesher

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Mathilde

Mathilde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Banksy and the Rise of Outlaw Art

Banksy and the Rise of Outlaw Art

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Robin's Wish

Robin's Wish

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
One Man and His Shoes

One Man and His Shoes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Skylines

Skylines

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Marshland

Marshland

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vengeance

Vengeance

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
I giorni bianchi

I giorni bianchi

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Help, I Shrunk My Friends

Help, I Shrunk My Friends

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hunted

Hunted

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
All the Colors of the Dark

All the Colors of the Dark

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
The Soldier

The Soldier

2014
×
Edit this entry  
13
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A.R.C.H.I.E. 2: Mission Impawsible

A.R.C.H.I.E. 2: Mission Impawsible

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's in the Details

The Devil's in the Details

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Tutti per Uma

Tutti per Uma

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adam

Adam

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Morrison

Morrison

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
XIII

XIII

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
King of New York

King of New York

1990
×
Edit this entry  
01
Mr. Jones

Mr. Jones

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Stranger

The Stranger

2014
×
★★
Read the review Edit this entry