Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
history of the entire world, i guess

history of the entire world, i guess

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Ron Clark Story

The Ron Clark Story

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Drive

Drive

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Supercop 2

Supercop 2

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tin Toy

Tin Toy

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

Mickey, Donald, Goofy: The Three Musketeers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Riley's First Date?

Riley's First Date?

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Boundin'

Boundin'

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wing Chun

Wing Chun

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Peking Opera Blues

Peking Opera Blues

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Iron Angels

Iron Angels

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Critic

The Critic

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Muppets Go to the Movies

The Muppets Go to the Movies

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Heroic Trio

The Heroic Trio

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Naked Gun 33⅓: The Final Insult

Naked Gun 33⅓: The Final Insult

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

The Naked Gun 2½: The Smell of Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
3 Idiots

3 Idiots

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ted

Ted

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Edit this entry  
15
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★
Edit this entry  
04
Akira

Akira

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Kingmaker

The Kingmaker

2019
×
★★★★½
Edit this entry