isabella has logged 105 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
Yearly Departed

Yearly Departed

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Family for Christmas

Family for Christmas

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Edit this entry  
21
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
10
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Trevor Noah: Afraid of the Dark

Trevor Noah: Afraid of the Dark

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rebecca

Rebecca

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
Read the review Edit this entry  
06
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Edit this entry  
03
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Edit this entry  
03
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★
Edit this entry  
31
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★
Edit this entry  
17
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ken Jeong: You Complete Me, Ho

Ken Jeong: You Complete Me, Ho

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cover Girl

Cover Girl

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★
Edit this entry  
01
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juno

Juno

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Build a Girl

How to Build a Girl

2019
×
★★
Edit this entry  
19
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
16
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry