belmalone has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Holy Mountain

The Holy Mountain

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★
Edit this entry  
14
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Heist of the Century

The Heist of the Century

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Artist

The Artist

2011
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
08
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
m

m

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
05
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry