Ben79 has logged 135 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Predator

The Predator

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Terminal

Terminal

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
eXistenZ

eXistenZ

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
Read the review Edit this entry  
29
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
31

31

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Martyrs

Martyrs

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
Summer of 84

Summer of 84

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Rampage

Rampage

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry