Bence has logged 167 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Freddy Got Fingered

Freddy Got Fingered

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Lemon Popsicle

Lemon Popsicle

1978
×
★★
Edit this entry  
11
Early Summer

Early Summer

1951
×
★★★★
Edit this entry  
11
Stuff and Dough

Stuff and Dough

2001
×
★★
Edit this entry  
09
Equinox Flower

Equinox Flower

1958
×
★★★
Edit this entry  
09
The Marriage of Maria Braun

The Marriage of Maria Braun

1979
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tuesday, After Christmas

Tuesday, After Christmas

2010
×
★★
Edit this entry  
06
Querelle

Querelle

1982
×
★★★
Edit this entry  
01
Pictures of the Old World

Pictures of the Old World

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
I.K.U.

I.K.U.

2000
×
★★
Edit this entry  
29
Go Go Tales

Go Go Tales

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★
Edit this entry  
17
Christiane F.

Christiane F.

1981
×
★★
Edit this entry  
09
Demonlover

Demonlover

2002
×
★★
Edit this entry  
05
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Halloween II

Halloween II

1981
×
Read the review Edit this entry  
31
Viy

Viy

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sexual Parasite

Sexual Parasite

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
Read the review Edit this entry  
25
Ganja & Hess

Ganja & Hess

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Diabolique

Diabolique

1955
×
Read the review Edit this entry  
20
Rabid

Rabid

1977
×
Read the review Edit this entry  
16
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
Bleeder

Bleeder

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Devil

The Devil

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blade

Blade

1998
×
Read the review Edit this entry  
04
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Confidence

Confidence

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
Read the review Edit this entry  
23
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Love To Kill

Love To Kill

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★★
Edit this entry