Bence has logged 45 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Hourglass Sanatorium

The Hourglass Sanatorium

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nekromantik 2

Nekromantik 2

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Confidence

Confidence

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
Taste of Fear

Taste of Fear

1961
×
Read the review Edit this entry  
23
Last Days in a Lonely Place

Last Days in a Lonely Place

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Green Room

Green Room

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Birdemic 2: The Resurrection

Birdemic 2: The Resurrection

2013
×
Read the review Edit this entry  
19
Vampire's Kiss

Vampire's Kiss

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween II

Halloween II

2009
×
Read the review Edit this entry  
18
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Possessor

Possessor

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Parasyte: Part 1

Parasyte: Part 1

2014
×
Read the review Edit this entry  
16
Love To Kill

Love To Kill

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Cremator

The Cremator

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Dead Go to Die

Where the Dead Go to Die

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
Read the review Edit this entry  
15
Muscle

Muscle

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Grande Bouffe

La Grande Bouffe

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dirty Like an Angel

Dirty Like an Angel

1991
×
★★★★
Edit this entry  
13
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★
Edit this entry  
12
Europa

Europa

1991
×
★★★
Edit this entry  
12
The Life of Oharu

The Life of Oharu

1952
×
★★★
Edit this entry  
12
Ossessione

Ossessione

1943
×
★★★
Edit this entry  
11
Age of Illusions

Age of Illusions

1965
×
★★★
Edit this entry  
10
Epidemic

Epidemic

1987
×
★★★★
Edit this entry  
09
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Element of Crime

The Element of Crime

1984
×
★★★
Edit this entry  
08
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★
Edit this entry  
08
2 or 3 Things I Know About Her

2 or 3 Things I Know About Her

1967
×
★★★
Edit this entry  
07
Mekong Hotel

Mekong Hotel

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★
Edit this entry  
06
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★
Edit this entry  
04
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Paisan

Paisan

1946
×
★★★
Edit this entry  
03
Perfect Love

Perfect Love

1996
×
★★★
Edit this entry  
03
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★★
Edit this entry  
02
Binding Sentiments

Binding Sentiments

1969
×
★★★
Edit this entry  
02
36 Fillette

36 Fillette

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Phantom of Liberty

The Phantom of Liberty

1974
×
★★★★
Edit this entry  
01
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Hawks and Sparrows

Hawks and Sparrows

1966
×
★★★
Edit this entry  
01
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Borgman

Borgman

2013
×
★★★
Edit this entry