Ben A.D. has logged 75 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Trip

Bad Trip

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Undiscovered Disney Parks

Undiscovered Disney Parks

2010
×
Read the review Edit this entry  
26
The Night of the Hunter

The Night of the Hunter

1955
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Disneyland Resort: Behind The Scenes

Disneyland Resort: Behind The Scenes

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Men Don't Wear Plaid

Dead Men Don't Wear Plaid

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roundhay Garden Scene

Roundhay Garden Scene

1888
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gertie the Dinosaur

Gertie the Dinosaur

1914
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Satan Met a Lady

Satan Met a Lady

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cartoon All-Stars to the Rescue

Cartoon All-Stars to the Rescue

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
One False Move

One False Move

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Popeye

Popeye

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Primal

Primal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Persona

Persona

1966
×
★★★
Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trash Talking

Trash Talking

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Marvin the Martian in the Third Dimension

Marvin the Martian in the Third Dimension

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
8½

1963
×
★★★★
Edit this entry  
19
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Five Easy Pieces

Five Easy Pieces

1970
×
★★★
Edit this entry  
19
Movie 43

Movie 43

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Poor Pierrot

Poor Pierrot

1892
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Adventures of Brer Rabbit

The Adventures of Brer Rabbit

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Goodbye to Language

Goodbye to Language

2014
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

Dusty Stacks of Mom: The Poster Project

2013
×
★★★
Edit this entry  
15
Soarin' Around the World

Soarin' Around the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Conformist

The Conformist

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Freaked

Freaked

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★
Edit this entry  
12
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
12
Æon Flux

Æon Flux

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Swiped

Swiped

2018
×
Read the review Edit this entry