Ben Grimm has logged 60 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knock Knock

Knock Knock

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dominium

Dominium

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gorgo

Gorgo

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Electric Piper

The Electric Piper

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Cutthroat Island

Cutthroat Island

1995
×
Read the review Edit this entry  
21
Book of Blood

Book of Blood

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Westworld

Westworld

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Lionheart

Lionheart

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invisible Ray

The Invisible Ray

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ballad in Blood

Ballad in Blood

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
15
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mirror Mirror

Mirror Mirror

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wolf Mother

Wolf Mother

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Hotel Inferno

Hotel Inferno

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Offerings

Offerings

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Depraved

Depraved

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The 100 Candles Game

The 100 Candles Game

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Post Apocalyptic Commando Shark

Post Apocalyptic Commando Shark

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Double Team

Double Team

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Assignment Terror

Assignment Terror

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Samurai

The Samurai

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Killer Toon

Killer Toon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stylist

The Stylist

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Mother of Tears

The Mother of Tears

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gargoyles: The Heroes Awaken

Gargoyles: The Heroes Awaken

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Distiller

Distiller

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Voices

Voices

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Perkins' 14

Perkins' 14

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry