Benjamin has logged 354 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hook

Hook

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Supernova

Supernova

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vicious Fun

Vicious Fun

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

Roald & Beatrix: The Tail of the Curious Mouse

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
It's a Sin

It's a Sin

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Finch

Finch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gen-Y Cops

Gen-Y Cops

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
Read the review Edit this entry  
05
Rumble in the Bronx

Rumble in the Bronx

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Blade

Blade

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pig

Pig

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
An Audience with Adele

An Audience with Adele

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Oliver & Company

Oliver & Company

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cabin Fever

Cabin Fever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Burning

The Burning

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry