Ben has logged 545 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Hunter Hunter

Hunter Hunter

2020
×
★★
Edit this entry  
30
Maverick

Maverick

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sibyl

Sibyl

2019
×
★★
Edit this entry  
30
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Shoot the Sun Down

Shoot the Sun Down

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Cold of the Night

In the Cold of the Night

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
P2

P2

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blast from the Past

Blast from the Past

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Edit this entry  
25
More Dead than Alive

More Dead than Alive

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Way Back

The Way Back

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I'm Your Woman

I'm Your Woman

2020
×
★½
Edit this entry  
21
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Whistlers

The Whistlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★
Edit this entry  
13
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
Edit this entry  
12
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Three to Tango

Three to Tango

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Striking Distance

Striking Distance

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dead Again

Dead Again

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shadows in Paradise

Shadows in Paradise

1986
×
Edit this entry  
30
The Beast From 20,000 Fathoms

The Beast From 20,000 Fathoms

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Perfect Strangers

Perfect Strangers

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
Edit this entry  
27
The Caller

The Caller

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nest

The Nest

2020
×
Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Man's Curve

Dead Man's Curve

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The In Crowd

The In Crowd

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Judas Kiss

Judas Kiss

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Candyman: Farewell to the Flesh

Candyman: Farewell to the Flesh

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry