Ben has logged 65 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dangerously Close

Dangerously Close

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nemesis

Nemesis

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Man with the Golden Gun

The Man with the Golden Gun

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Watcher

The Watcher

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shootist

The Shootist

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Affliction

Affliction

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Auto Focus

Auto Focus

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hollywood Boulevard

Hollywood Boulevard

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Defiance

Defiance

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
OSS 117: Cairo, Nest of Spies

OSS 117: Cairo, Nest of Spies

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bubba Ho-tep

Bubba Ho-tep

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Iguana

Iguana

1988
×
Read the review Edit this entry  
23
A Midnight Clear

A Midnight Clear

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Boys and Girls

Boys and Girls

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Down to You

Down to You

2000
×
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day of the Locust

The Day of the Locust

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last of Sheila

The Last of Sheila

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Mighty Heart

A Mighty Heart

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shakedown

Shakedown

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
5 Card Stud

5 Card Stud

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tinker Tailor Soldier Spy

Tinker Tailor Soldier Spy

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Comfort of Strangers

The Comfort of Strangers

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Box

The Box

2009
×
Read the review Edit this entry  
17
Last Hurrah for Chivalry

Last Hurrah for Chivalry

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Detour

Detour

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
American Splendor

American Splendor

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Withnail & I

Withnail & I

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chinese Roulette

Chinese Roulette

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry