• Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Joker

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • The Emoji Movie

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★★

  • The Angry Birds Movie

    ★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Inside Out

    ★★

  • Big Hero 6

    ★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Up

    ★★★★★

  • WALL·E

    ★★★★½

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★

  • 50 First Dates

    ★★

  • Finding Nemo

    ★★★

  • Monsters, Inc.

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • Toy Story

  • The Lion King

    ★★★★

  • Castle in the Sky

    ★★★½