• Borat Subsequent Moviefilm

  • Roald Dahl's The Witches

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★½

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Scare Me

    ★★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★½

  • Joker

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Glass

  • RBG

    ★★½

  • Mindhorn

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • You're Next

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

  • Land of the Dead

    ★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • Dracula

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★★

  • Until the End of the World

    ★★★★★

  • Bill & Ted's Bogus Journey

    ★★★½

  • Defending Your Life

    ★★★★★

  • The Witches

    ★★★½

  • Parenthood

    ★★★★

  • Bill & Ted's Excellent Adventure

    ★★★★★

  • House II: The Second Story

    ★★★★★

  • Day of the Dead

    ★★★½

  • Xanadu

    ★★★★★

  • The Stunt Man

    ★★★★★

  • Stalker

    ★★★★½

  • Dawn of the Dead

    ★★★★★

  • Shampoo

    ★★★★

  • The Yakuza

    ★★★★½

  • The Little Prince

    ★★★★★

  • Phantom of the Paradise

    ★★★★★

  • Electra Glide in Blue

    ★★★★½

  • The Long Goodbye

    ★★★★★

  • Pink Angels

    ★★½

  • Werewolves on Wheels

    ★★

  • A New Leaf

    ★★★★½

  • Cold Turkey

    ★★★★★

  • Myra Breckinridge

    ★★★★★

  • The Landlord

    ★★★★★

  • Hello, Dolly!

    ★★★

  • Night of the Living Dead

    ★★★★★

  • Tokyo Drifter

    ★★★★

  • Five Minutes to Live

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Bigger Than Life

    ★★★★

  • The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

  • Abbott and Costello Meet Frankenstein

    ★★★★★

  • Duck Soup

    ★★★★★