• No Time to Die

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Nomadland

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alt-Right: Age of Rage

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • It Comes at Night

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • On Body and Soul

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Dave Made a Maze

    ★★★½

  • The Truth About Alcohol

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★½

  • Minimalism: A Documentary About the Important Things

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Slow West

    ★★½

  • Rolling Papers

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • The One I Love

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★★

  • Chef

    ★★★

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • Wish I Was Here

    ★★★

  • The Skeleton Twins

    ★½

  • Frank

    ★★½

  • Whiplash

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½