Bennett has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

1915
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Five-Year Engagement

The Five-Year Engagement

2012
×
★★
Edit this entry  
11
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Stripes

Stripes

1981
×
★★★
Edit this entry  
09
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
09
Along Came Polly

Along Came Polly

2004
×
★★
Edit this entry  
08
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

2007
×
★★
Edit this entry  
06
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★
Edit this entry  
05
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
01
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Dave Made a Maze

Dave Made a Maze

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Complete History of My Sexual Failures

A Complete History of My Sexual Failures

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★½
Read the review Edit this entry