• Phantom Thread

    ★★★★

  • Time of Happiness

    ★½

  • Ayla: The Daughter of War

    ★★½

  • Justice League

    ★★★

  • Cargo

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

    ★★★★

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★★

  • 24 Frames

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Suspicious Partner

  • Overnight Republic

    ½

  • Something Useful

    ★★★★★

  • Endless Love

  • The Last Schnitzel

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★½

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Sherlock - The Lying Detective

  • Sherlock - The Six Thatchers

  • Welcome Back

  • Goblin

    ★★★★★

  • The Legend of the Blue Sea

    ★★★★★

  • Sour Apples

    ★★★★

  • For Both of Us

    ½

  • Split

    ★★

  • The K2

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Scarlet Heart: Ryeo

    ★★★★★

  • W: Two Worlds Apart

    ★★★★★

  • Bounty Hunters

  • Me Before You

    ★★★

  • The Salesman

    ★★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★

  • 11.22.63

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Crashing

    ★★★★★

  • Delibal

    ★★½

  • The Intern

    ★★★

  • Manifesto

    ★★★

  • Demolition

    ★★★

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • What's Left of You

    ★½

  • Cute and Dangerous

    ★½

  • Ivy

    ★★★★½

  • World of Tomorrow

    ★★★★★

  • Mucize

    ★★

  • Seni Seviyorum Adamım

    ½

  • Deliha

  • Whisper If I Forget

    ★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • İncir Reçeli 2

    ½

  • Annabelle

    ★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Ice Cream

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • Sivas

    ★★½

  • Predestination

    ★★★

  • Lucy

    ★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • Winter Sleep

    ★★★★

  • Consequences

    ★★★½

  • A Small September Affair

    ★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Supervenus