• Predestination

    ★★★

  • Love in the Afternoon

    ★★★★

  • Landscape in the Mist

    ★★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★

  • Blue Velvet

    ★★

  • Ah Asuman!

    ★★★

  • The Fountain

    ★★★★★

  • True Beauty

    ★★½

  • Hey There!

    ½

  • Home Alone

    ★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Shrek

    ★★★★★

  • Okul

  • My Father and My Son

    ★★½

  • The Secret

    ½

  • The Departed

    ★★★★½

  • Norbit