• Block C

  Block C

  ★★

  zeki abimi çok sevmem flaş tv deki sarı bıyık hikayeleri gibi bir film yaptığı gerçeğini değiştirmez. ayrıca 90 larda genç olsaymışım fikret kuşkan fanı olurmuşum.

 • Mirror

  Mirror

  son sahne.. müzikle birleşiminden mi yoksa kadın oyuncunun hislerini baya iyi yansıtmasından mıdır portait of lady on fire izlerken hissettiklerimin bi benzerini hissettim. tarkovsky sanat hem toplum için hem de benim için demiş. parça parça ele alıp tekrar izleyeceğim için bu şaheseri puanlamıyorum.

 • Time to Love

  Time to Love

  ★★★★½

  yapıldığı zamana göre değerlendirdiğimizde sinematografisi yüksek, tr sınırları için heyecan verici nitelikte iyi olan bir film. diyaloglar insanın suratında buruk bir tebessüm oluşturuyor. halil'in aşktan kaçıp kendi içinde yarattığı güvenli alana kaçma isteği bana baya bir tanıdık olduğundan çok özdeşleştim karakterle. drama queen bana bile son sahne biraz fazla geldiğinden accık bişi kırdım puanı.

 • On Body and Soul

  On Body and Soul

  ★★★★

  izlemek için kurban bayramını bekliyordum sanki? birkaç keredir rüyamda aynı beyi görüyorum o da beni görüyorsa beni bulsun lütfen ya diye diye izledim. talebim şu ki film tekrar çekilsin arkada zeki müren-rüyalarda buluşuruz çalsın.

 • Chungking Express

  Chungking Express

  ★★★★★

  ayyy dayanamadım bi de annişkomla izledim bugün. sarışın kadınla faye nin daha önce karşılaştığı gözümden kaçmış. bu defa tony beyin beyaz donuna alıştığım için 5 veriyorum ❤

 • Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer

  ★★★★★

  yeni yaşımda kendime baya güzel bir hediye verip tarkovski sinemasına giriş yapmış bulunmaktayım. şu an bu adam bu incelikle nasıl yaşamış diye sorguluyorum. tanrıyla arasındaki ilişki, sinemaya olan bağlılığı ve yaşamıyla sinemayı bu kadar güzel harmanlaması beni kendine hayran bıraktı. mirror'u izlemeye koşuyorum ilk fırsatta!

 • In Bar

  In Bar

  ★★★½

  zeki demirkubuz abimi görünce yerimden sıçradım çok sevmeseymişiz...

 • Reconstruction

  Reconstruction

  ★★★★½

  "hep aşkı arıyor zavallı çocuklar."

  bkz: sanat! başlarda konusu karmaşık gelse de anlatımındaki düzlük beyninizi sakinleştirip filmi pür dikkat izletiyor. full+full postmodernizm döşeli, üstüne depozito olarak aşk eklenmiş bir film.
  ben ba-yıl-dım!

 • Night on Earth

  Night on Earth

  ★★½

  filme gereksiz yükselmişim beklentimin baya altındaydı. hele sondaki helsinki hikayesi.. "derdim var deme ne dertler var bak bana neler oldu" diyip anlatan ortamdaki o sıkıcı çekilmez arkadaşa bürünen şoförümüzü allahına kavuşturmak istedim. filmi sadece oyunculuklar ve New york hikayesi çekilir kıldı.

 • 2046

  2046

  ★★★½

  bu filmde bir şeyler eksik wong kar wai neyini eksik kattı bilemiyorum belki bi çok şey. müzikleri diğer filmlerindeki kadar güçlü değil bence. konusu özgün olabilir evet ama yavan işte. bu arada tony bey aşiyim size iyi geceler!

 • Normal People

  Normal People

  ★★★★

  "Bas git" diyor şeytan, aklımda sen varsın
  Benden sonra sen kimlere kalırsın?
  Sevgili olamadık, arkadaş kalamadık
  Ardından hâlâ yatağım dağınık

 • Contagion

  Contagion

  ★★★

  işte fahrettin koca'nın covid-19 yol haritası