• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Mangrove

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

  • Tenet

    ★★★

  • You Cannot Kill David Arquette

    ★★★½

  • The Donut King

    ★★★½

  • An American Pickle

    ★½

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Irresistible

    ★½

  • Greyhound

    ★★★★

  • The Rental

    ★★½

  • You Should Have Left

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Becky

    ★★

  • Capone

    ½

  • Arkansas

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Dark and the Wicked

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Banker

    ★★★

  • Spenser Confidential

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Lost Girls

    ★½

  • Feels Good Man

    ★★

  • The Nest

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Spaceship Earth

    ★★½

  • Downhill

    ★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★

  • Shirley

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Time

    ★★★

  • His House

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★½