• Ciao Alberto

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

  • Loki

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

  • Why Did You Kill Me?

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Us Again

  • Moxie

  • Cherry

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • Crime Scene

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • The White Tiger

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★★

  • Burrow

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • The Con-Heartist

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Monday

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Mainstream

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★

  • Given

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Dating Amber

    ★★★★