beryl has logged 24 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Monday

Monday

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Stoker

Stoker

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Last Full Measure

The Last Full Measure

2019
×
Edit this entry  
08
I'm Not Here

I'm Not Here

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Bronze

The Bronze

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Apparition

The Apparition

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone

Gone

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Red Doors

Red Doors

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hot Tub Time Machine

Hot Tub Time Machine

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry