I’m The Only Juan has logged 64 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
In the Line of Fire

In the Line of Fire

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The 15:17 to Paris

The 15:17 to Paris

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raising Cain

Raising Cain

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Making of Nosferatu

The Making of Nosferatu

1979
×
Read the review Edit this entry  
21
Passion

Passion

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bath Tub

Bath Tub

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Graffiti

American Graffiti

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A.I. Artificial Intelligence

A.I. Artificial Intelligence

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Alien³

Alien³

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Domino

Domino

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: Phobos

Alien: Covenant - Prologue: Phobos

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
Read the review Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry