• Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Black Friday

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • V/H/S/94

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Swim

    ½

  • Don't Breathe 2

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Behind The Sightings

  • We Need to Do Something

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Share or Die

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Great White

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★★

  • Things Heard & Seen

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • The Unholy

    ★★½

  • Blood Moon

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Nobody

    ★★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • kid 90

    ★★★★½

  • Safer at Home

    ½

  • The Pond

    ★½

  • Shook

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Tentacles

    ★½

  • In the Earth

    ★★★½

  • Censor

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • 24 Hours: Assault on the Capitol

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Retreat

    ★★½

  • Come Play

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★

  • The Lost Vlog of Ruby Real

    ★½

  • Shithouse

    ½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½