lola gumball has logged 41 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Seance

Seance

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chasing Amy

Chasing Amy

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Brood

The Brood

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Rabid

Rabid

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Girl

Bad Girl

2016
×
★★½
Edit this entry  
23
Rabid

Rabid

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
Edit this entry  
23
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
Edit this entry  
22
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Holy Smoke

Holy Smoke

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Monster

Monster

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
Edit this entry  
20
Dark Water

Dark Water

2005
×
★★★
Edit this entry  
19
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil Below

The Devil Below

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
Read the review Edit this entry  
16
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Knife+Heart

Knife+Heart

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wish Dragon

Wish Dragon

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Last of the Grads

Last of the Grads

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Body Brokers

Body Brokers

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Leto

Leto

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★½
Edit this entry  
01
You, Me and Him

You, Me and Him

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Itty Bitty Titty Committee

Itty Bitty Titty Committee

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
Deep in Vogue

Deep in Vogue

2019
×
Edit this entry