Elle has logged 81 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Unforgettable

Unforgettable

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bedeviled

Bedeviled

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Nine Lives of Christmas

The Nine Lives of Christmas

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Christmas Song

Christmas Song

2012
×
★½
Edit this entry  
25
The Mistletoe Inn

The Mistletoe Inn

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
A Gift to Remember

A Gift to Remember

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas in Homestead

Christmas in Homestead

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Christmas Parade

The Christmas Parade

2014
×
★★½
Edit this entry  
08
Don't Knock Twice

Don't Knock Twice

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Friend Request

Friend Request

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bye Bye Man

The Bye Bye Man

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Darling

Darling

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
11
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Carrie Pilby

Carrie Pilby

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Remains

The Remains

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Passengers

Passengers

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
#realityhigh

#realityhigh

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Christmas in the City

Christmas in the City

2013
×
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Ouija: Origin of Evil

Ouija: Origin of Evil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cop Out

Cop Out

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The East

The East

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
I Am Not a Serial Killer

I Am Not a Serial Killer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry