• The Guilty

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Dune

    ★★★★★

  • He's All That

    ½

  • Clickbait

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Awake

    ½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Halston

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • A Week Away

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Finding 'Ohana

    ★★★½

  • Palmer

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Downfalls High

    ★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • Long Toast

  • Shawn Mendes: Live in Concert

    ★★★★

  • Shawn Mendes: In Wonder

    ★★★★

  • Alien Xmas

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

  • Holidate

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★

  • Nocturne

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Clouds

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • All Together Now

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • My Brother Jordan

    ★★★★★