Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Witness

Witness

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
1408

1408

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Red Notice

Red Notice

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
RED

RED

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Osmosis Jones

Osmosis Jones

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Happening

The Happening

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
Read the review Edit this entry  
03
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry