Bryn has logged 161 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Meg

The Meg

2018
×
Edit this entry  
25
20,000 Leagues Under the Sea

20,000 Leagues Under the Sea

1954
×
★★★★
Edit this entry  
24
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Edit this entry  
23
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
½
Edit this entry  
22
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★½
Edit this entry  
20
Extract

Extract

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Ice Harvest

The Ice Harvest

2005
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
½
Read the review Edit this entry  
08
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
Read the review Edit this entry  
20
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Run

Run

1991
×
★★★
Edit this entry  
09
Mausoleum

Mausoleum

1983
×
Edit this entry  
09
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
31
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Edit this entry  
30
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Edit this entry  
28
High Tension

High Tension

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

The B-Side: Elsa Dorfman's Portrait Photography

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
The Wolfman

The Wolfman

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Into the Night

Into the Night

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Predator

The Predator

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Land of the Lost

Land of the Lost

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Night of the Creeps

Night of the Creeps

1986
×
★★★½
Edit this entry  
13
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
They're Playing with Fire

They're Playing with Fire

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★½
Edit this entry